Āzijas lilijas

Visplašāk izplatītākās un visbiežāk audzētākās Latvijas dārzos. Tās ir pieticīgas, bet nesmaržo. Spēju pielāgoties dažādiem apstākļiem un izturību tās ir mantojušas no saviem senčiem Sibīrijā un Austrumāzijā. Šās šķirnes lilijas ir visdažādākajās krāsās, izņemot zilo. Āzijas liliju ziedi var būt gan plaši atvērti, gan kausveida, gan turbānveida. Tie var būt vērsti augšup, uz leju, uz sāniem. Āzijas lilijas sāk ziedēt ziedēt jau no jūnija vidus un zied līdz pat augusta sākumam.

Austrumu lilijas

Šīs ir visiespaidīgākās no visām lilijām ar lieliem ziediem, eksotiskām krāsām un reibinošu smaržu. Austrumu liliju grupas lilijas savvaļā aug Japānā. Diemžēl Japānā ir atšķirīgs klimats no Latvijas. Japānas ziemas ir maigas un rudeņi silti un sausi. Tāpēc austrumu lilijas pie mums ziemā ir jāpiesedz, bet lietainā rudenī būtu labāk ja tās atrastos segtajās platībās.

Garziedu lilijas

Garziedu sugas, no kurām radītas šīs lilijas nāk no Dienvidaustrumāzijas. Šīm lilijām ir apburoši trompetveida, zaļganbalti ziedi ar saldu smaržu. Šīs lilijas ieteicams audzēt siltumnīcā. Ja audzē atklātā laukā tad nedrīkst aizmirst tās silti sasegt uz ziemu.

Garziedu/Āzijas hibrīds (L/A hybrid)

No garziedu grupu lilijas šīs sugu lilijas ir mantojušas izcilu augšanas sparu un lielus ziedus, bet no Āzijas lilijām – lielu krāsainību un labu ziemcietību.

Austrumu/Trompetliliju hibrīds (O/T hybrid)

Šo divu sugu krustojuma rezultātā ir iegūtas ļoti iespaidīgas un eksotiskas puķes. Dažas no tām sasniedz pat 2 m augstumu, tām piemīt teicams augšanas spars un tās labi aug mūsu dārzos.

Lotosa lilijas

Lotosa lilijas ir 2019.gada jaunums! Šķirne izveidota krustojot pildītās austrumu lilijas, kā rezultātā iegūti pildīti liliju ziedi, kas līdzinās lotosa ziediem un jauki smaržo.